Collection: Soap Maker Business Tools
This is our digital store for soap makers (or future soap makers). Have you ever wonder how to price your soap? How to determine what the cost of your bar of soap? Is a soap business profitable? These business tools to help you determine the cost of goods for each bar of soap! Start your soap business with the right information and price your products accordingly.
Here you will find digital templates to calculate cost of good per bar, including raw materials and your time.
-
Cost of Goods per Soap Bar Template
- Regular price
- $14.99
- Sale price
- $14.99
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out